Поиск по сайту

Call-center
+38(044)393-26-20
+38(099)499-10-62

 

ИНТЕРНЕТ ПОДДЕРЖКА

Вы можете скачать дополнительную информацию к книгам, которые вы у нас купили.
 
Ілюстрована енциклопеція України. Держава

Ілюстрована енциклопеція України. Держава

Юрій Шаповал
ISBN 1: 966-8137-52-3
Язык: український
Наличие на складе: Есть в наличии
Издательство: Балтія-Друк
Год:
Переплет: твердий, суперобкладинка
Кол-во страниц: 160
Текущий рейтинг: 4.0, голосов: 1
 
Тематика книги: подарункові видання, енциклопедії
 
 

Серія видань знайомить з історією, державницькими традиціями, природою, культурою та побутом українського народу. Змітстовна інформація, унікальні фотодокументи і яскравий дизайн роблять серію універсальною і цікавою будь-якому читачеві.

Том 1: Політичний устрій, державні символи, драматичні моменти історії, основні характеристики населення, мова і мовна політика, участь країни у міжнародних структурах і олімпійському русі.

Державні символи

В основу Державного герба України покладено затверджене 19 лютого 1992 року верховною Радою України зображення тризуба, яке є так званим Малим гербом України і має стати головним елементом Великого герба.
Історики та етнографи дотепер дискутують про символіку тризуба. Проте більшість дослідників вважає, що тризуб символізує триєдність світу: поділ Всесвіту на небесне, земне й потойбічне, а також - поєднання божественного, батьківського й материнського священних начал.

Розроблені на сьогоднішній день варіанти Великого Державного Герба України представляють його як синій щит із золотавим князівським знаком Володимира (тризубом), з обох боків якого знаходяться щитоносці: праворуч - козак із мушкетом (герб Війська Запорозького), ліворуч - коронований лев (герб Галицько-Волинської держави). Над щитом - князівський вінець, під щитом - переплетені з кетягом калини колоски пшениці й синьо-жовта стрічка.  

Ювілейна монета із зображенням Проекту Великого Державного Герба України

Гімн  -  це відбиття менталітету народу.
Автором тексту вірша "Ще не вмерла Україна" є етнограф, письменник Павло Чубинський, музика - відомого галицького композитора Михайла Вербицького.
Пісня на вірші П.Чубинського була написана 1863 року.Публічне виконання майбутнього гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі під час першого на західноукраїнських землях шевченківського концерту (Вербицький сам співав у хорі).ПІсня швидко здобула популярність. У 1910 році пісня "Ще не вмерла Україна..." у виконанні відомого тенора Модеста менциського була записана на грамплатівку. Як державний гімн твір уперше прозвучав 1917 року в добу УНР, хоча законодавчо його так і не затвердили. Потім твір був заборонений. 15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну, про що зроблено відповідний запис у Конституції України. 6 березня 2003 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про Державний Гімн України", змінивши перший рядок оригінала "Ще не вмерла Україна..." на "Ще не вмерла України і слава, і воля...". Затверджений Гімн України - це перший куплет і приспів П. Чубинського.
Листівка зі словами і нотами пісні "Ще не вмерла Україна" 1917р.

...До 1996 року в Україні чинною залишалась Конституція УРСР 1978 року. У цей період її доповнили 15 законами та сотнями поправок. Першу концепцію нової Конституції було підготовлено у червні 1991 року. В ній було передбачено створення вертикалі виконавчої влади включно з урядом, підпорядкованої Президенту, запровадження посади віце-президента, законодавча влада (парламент) виокремлювалася з виконавчої.

У липні 1992 року спеціально створена комісія Верховної Ради підготувала проект Конституції. проект було винесено на всенародне обговорення, а потім передано на доопрацювання. Новий проект Конституції, підготовлений у травні 1993 року комісією Верховної Ради, проголошував Президента  главою держави і формально виокремлював його з виконавчої влади, центром якої ставав уряд. Проект було відхилено. У жовтні 1993 року з'явився новий варіант Конституції, що значно послаблював позиції президентської влади та перепідпорядковував уряд парламенту. Проте і цього разу рішення не прийняли. У жовтні 1994 року було створено нову конституційну комісію, учасники якої представляли парламент, Президента, суддівський корпус та окремо - Республіку Крим. 11 березня 1996 року черговий варіант Конституції передали до парламенту. 17 травня узгоджений проект, в основу якого було покладено текст Конституційної комісії, було подано на розгляд до Верховної Ради. 4 червня 1996 року проект ухвалили у першому читанні, тобто було відкрито новий етап його доопрацювання.
8 червня 1996 року закінчився термін дії Конституційної угоди, а нової Конституції досі не було прийнято. 26 червня 1996 року Леонід Кучма продемонстрував вимогливість: було скликано Раду національної безпеки та оборони за участю представників Президента в областях. Рада ухвалила рішення про проведення референдуму щодо проекту Конституції. Референдум було призначено на 25 серпня 1996 року.
27 червня розпочалося пленарне засідання. Упродовж 14 годин без перерви депутати поіменно голосували по кожній зі 160 статей Конституції окремо. Врешті-решт, Конституцію України було прийнято. 

Поделиться:
Ваша оценка:
Имя* E-mail*
Цитаты из книги*
Ваш отзыв появится после просмотра администратором сайта


Рекомендуем

Набор Культура организации

Набор Культура организации

Баланс Бизнес Букс, Гуманитарный центр
Книги, полные идей, которые способны вдохновить лидеров, действительно стремящихся вызвать изменения в своих коллективах.
Цена 0 грн
Век моды

Век моды

Этерна
Посвящается отцу автора-Чарльзу Ворту первому всемирно известному дизайнеру,создателю моды Haute Couture,который одевал самых влиятельных женщин.
Цена 580 грн
100 великих военных тайн

100 великих военных тайн

Вече
Книга содержит ровно сто очерков, расположенных в хронологическом порядке и посвященных различным военным событиям — переломным, знаменитым, малоизвестным или совсем неизвестным.
Цена 0 грн
50 знаменитых бизнесменов XIX - начала XX в

50 знаменитых бизнесменов XIX - начала XX в

Феникс
В XIX веке героев этой книги называли деловыми людьми.
Цена 0 грн
Набор эффективного стратега

Набор эффективного стратега

Баланс Бизнес Букс, Гуманитарный центр
Эти книги помогут вам развить стратегическое мышление и обучат эффективному стратегическому поведению.
Цена 0 грн
Набор Уортонской бизнес школы  (Wharton Business School) мини

Набор Уортонской бизнес школы (Wharton Business School) мини

Баланс Бизнес Букс
Набор из трех книг НОВИНОК Вартонской бизнес школы (Wharton Business School)
Цена 665 грн